Kategoriler
Guncel

Karıncalardan Kurtulmak İçin Yöntemler

Evinizde davetsiz misafir istemiyorsanız günlük olarak yapabileceğiniz birkaç şey var. Böcek ilacı karıncaları öldürdüğü için tercih etmiyorsanız aradığınız yöntemi burada bulacaksınız. Bunun için size önerebileceğimiz iki aşamalı bir yöntem var. Bu iki yöntemi de aynı yaparsanız sonuç etkili olacaktır.

  1. Karıncalar yiyecek kokusuna, en çok da şeker kokusuna gelir. O yüzden tezgâhın üstünde şeker veya ekmek kırıntıları bırakmamanız gerekiyor. Mutfağı ve tezgâhı her kullandığınızda tüm yüzeyleri sirke veya limonla dezenfekte edin. Bu iki ürünün kokuları karıncaları uzak tutar. 
  2. Püskürtme işlemini yapabilecek olan bir …… yarısına su diğer yarısına da sirke olacak şekilde katıp karıştırın. Daha sonra gördüğünüz karıncaların üzerine püskürtün. Bu yöntem ile karıncaların hemen kaçtığını göreceksiniz.
  3. . Bir parça pamuklu kumaşa birkaç damla nane esansiyel yağı damlatın, tüm kapı ve pencereleri silin. Uygulamayı güçlendirmek için mutfak dolaplarınıza esansiyel yağa batırılmış kumaş da koyabilirsiniz. Son olarak bir tavsiyemiz daha var; balkonunuza nane saksıları koyabilirsiniz. Bu da evinizden karıncaları uzak tutar ve taze naneleri yemeklerinize katabilirsiniz