Kategoriler
Saglik

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Aşağıda Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri için başvuracağınız yöntemler sıralanmıştır. Bu yöntemlerin her biri denenmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

1. SİRKE YÖNTEMİ:

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri
Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Genelde yemede, temizlikte ve bir çok konuda kullanılan sirke dişleri beyazlatmak için de kullanılan bir araçtır. Bunun için:

3 yemek kaşığı elma sirkesini 1 yemek kaşığı suyla karıştırın. Hazırladığınız bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Sirkeli suyla ağzınızı çalkalayarak sadece dişlerinizi değil diş etlerinizi ve dilinizi de temizleyebilrsiniz.

2. MUZ KABUĞU:

Potasyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin olan muz kabuğu, dişlere çok iyi gelmektedir. Dişleri fırçalamanızın ardından muz kabuğunun iç tarafını dişlerinize sürerseniz kabuktaki mineraller, diş minesi ile emilir ve dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olur.

Uygulama olarak ise; muz kabuğunu 2 dakika süresince dişlerinize sürüp sonrasında güzelce durulayın.

3. ÇİLEK:

cilek
cilek

İçerisinde malik asit bulunduran çilek, dişlerde oluşan kahve ve sigara lekeleri için birebirdir.
2 adet çileği ezip içine 1 çay kaşığı karbonat ekleyip karıştıralım. Bu karışım elde ettikten sonra karışımla dişlerinizi güzelce fırçalayın. Bu doğal diş beyazlatma kürünü dişlerinize haftada 2 kez yapmanızı öneririz.

4. OKSİJENLİ SU-KARBONAT:

Bu yöntem en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Macun kıvamı alacak şekilde; 2 çay kaşığı karbonat ile 3 çay kaşığı oksijenli suyu iyice karıştırdıktan sonra dişleri bu karışımla fırçalayın.

Dikkat edilmesi gerekn bir nokta var! Bu karışımı haftada 2 defa yapmanızın ardından 6 ay kadar ara vermesi gerekiyor. Çünkü bu tekniği devamlı uygulamak diş minelerine zarar verebilir.

oksijenli su karbonat
oksijenli su karbonat
Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri